close
چت روم
داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم

play1music

loading...

مجله تفریحی پیکس ناب

داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم «ملیکا» مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود.  مادر امام زمان(ع) نامش «ملیكه» (ملیكا) بود، او از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی بود، و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود. شمعون از یاران مخصوص حضرت عیسی(ع) و وصی او بود.   ملیكه با اینكه در كاخ می‌زیست و با خاندان امپراطوری زندگی می‌كرد، اما…

آخرین ارسال های انجمن

داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم

admin بازدید : 303 شنبه 28 آذر 1394 : 22:2 نظرات ()

داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم

«ملیکا» مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود.

 مادر امام زمان(ع) نامش «ملیكه» (ملیكا) بود، او از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی بود، و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود. شمعون از یاران مخصوص حضرت عیسی(ع) و وصی او بود.

 

ملیكه با اینكه در كاخ می‌زیست و با خاندان امپراطوری زندگی می‌كرد، اما آن چنان پاك و باعفّت بود كه گویی نسبتی با این خاندان نداشت، بلكه به مادر و خانوادة‌ مادری خود رفته و زندگیش همچون زندگی شمعون، و عیسی بن مریم از صفا و معنویت و پاكی خاصّی برخوردار بود. از این رو نمی‌خواست، با خاندان امپراطوری دنیا پرست، بیامیزد بلكه دوست داشت و هدفش این بود كه در یك خانواه پاك خداپرست، زندگی كند، خداوند او را در این هدف كمك كرد و او را به طور عجیب به خواسته و هدفش رساند.

 

خواستگاری و مجلس عقد حضرت نرجس «علیها السلام»

 

ملیكه وقتی كه به سنّ ازدواج رسید، جدّش امپراطور روم، خواست او را به همسری برادرزاده‌اش درآورد. با توجه ‌به اینكه كسی نمی‌توانست از فرمان امپراطور سرپیچی نماید، امپراطوری از طرف برادرزاده‌اش، از ملیكه خواستگاری كرد و سپس مجلس عقد بسیار باشكوهی ترتیب داد كه در آن مجلس سیصد نفر از برگزیدگان روحانیون و كشیشان مسیحی و هفتصد نفر از افسران و فرماندهان ارتش و چهار هزار نفر از اشراف و معتمدین و ثروتمندان شركت داشتند.

 

مجلس در كاخ با شكوه امپراطور برگزار شد، تخت بزرگی را كه با انواع جواهرات و طلا و نقره و یاقوت و عقیق، آراسته شده بود، در جای مخصوص كاخ گذاشتند، برادرزاده امپراطور روی آن تخت نشست، تشریفات مراسم عقد فراهم شد، دربانان و خدمتگزاران با لباسهای مخصوص خدمت هر یك در جایگاه خود ایستادند، در اطراف كاخ قندیلها و چهل چراغها، مجلس را جلوه خاصّی داده بود، ناقوس نواخته شد، روحانیون برجستة مسیحی كنار تخت با عبا و كلاه و لباس مخصوص، شمعدان به دست در دو طرف به صف ایستادند و كتاب مقدّس انجیل در دست داشتند، همین كه انجیل را گشودند كه آیات آن را تلاوت كنند، ناگهان زلزله آمد، كاخ لرزید، و هر كسی كه روی تخت نشسته بود بر زمین افتاد، خود امپراطور و برادرزاده‌اش نیز از تخت بر زمین افتادند، ترس و لرز حاضران را فراگرفت، یكی از كشیشان بزرگ به حضور امپراطور آمد و عرض كرد: «این حادثه عجیب، نشانه ‌بلا و خشم خدا و علامت پایان یافتن آیین و مراسم است، ما را مرخص فرمایید برویم» . امپراطور اعلام ختم مجلس كرد، و همه رفتند، سپس دستور داد آنچه كه از تخت و قندیل و چراغ و چیزهای دیگر كه درهم ریخته و افتاده بود همه را به جای خود گذاشتند.

 

این بار امپراطور تصمیم گرفت كه «ملیكه» را به همسری برادرزاده دیگرش درآورد، و با خود گفت شاید این حادثه زلزله، برای آن بود كه «ملیكه همسر برادرزاده اوّلی نگردد بلكه همسر برادرزاده دوّمی شود. دستور داد مجلس را در كاخ مثل مجلس سابق آراستند، دربانان و خدمتكاران در جایگاهی مخصوص قرار گرفتند، تخت مخصوص را نیز در جای خود گذاشتند روحانیون برجسته مسیحی را بادست گرفتن شمعدانها و با لباسهای مخصوص در كنار تخت قرار گرفتند، برادرزاده دوّمی بر تخت مخصوص نشست، همین كه مراسم عقد شروع شد، و كشیشان خواستند عقد بخوانند، بار دیگر حادثه زلزله رخ داد و همة‌ حاضران پریشان شدند و رنگها پرید و مجلس به هم ریخت و تختها واژگون شد، امپراطور و برادرزاده دوّمی، از تخت بر زمین افتادند و همه وحشت زده از كاخ بیرون آمدند و به خانه‌های خود رفتند.

 

امپراطور، بسیار ناراحت شد، در اندوه و غم و فكر فرو رفت و لحظه‌ای این دو حادثه عجیب را فراموش نمی‌كرد.

 

خواب عجیب نرجس«علیها السلام»

 

آن شب ملیکه در عالم خواب دید، جدّش شمعون همراه حضرت مسیح «علیه‌السلام» و عدّه‌ای از یاران مخصوص حضرت مسیح(ع) وارد كاخ شدند، ناگهان منبری بسیار با شكوه به جای تخت امپراطور گذاشته شد، سپس دید دوازده نفر كه مردانی بسیار خوش سیما و نورانی و زیبا بودند وارد كاخ شدند، در عالم خواب به ملیكه گفته شد، اینها كه وارد شدند، پیامبر اسلام(ص) و علی، حسن و حسین، امام سجاد، امام باقر، امام صادق، امام كاظم، امام رضا، امام جواد، امام هادی و امام حسن عسكری(ع) هستند.

 

ناگهان مشاهده كرد كه پیامبر اسلام(ص) به حضرت مسیح(ع) رو كرد و گفت: ما به اینجا آمده‌ایم تا «ملیكه» را از شمعون برای فرزندم «حسن عسكری» خواستگاری كنیم.

 

حضرت مسیح(ع) به شمعون گفت: به به، سعادت به تو رو كرده، خود را با دودمان محمد«صلی الله علیه و آله» پیوند بده، شمعون از این پیشنهاد بسیار خوشحال شد. آنگاه حضرت محمد(ص) به منبر رفت و خطبة عقد را خواند و «ملیكه» را به عقد امام حسن عسكری «علیه‌السلام» در آورد، و سپس حضرت مسیح و شمعون و یاران مسیح(ع) به این عقد گواهی دادند.

 

پذیرفتن اسلام در عالم خواب

 

«ملیكه» می‌گوید‌: از خواب بیدارشدم ولی ماجرای خواب را به هیچ كس و حتّی جدم امپراطور روم، نگفتم، تا مبادا به من آسیبی برسانند، ولی شب و روز در فكر این خواب عجیب بودم، و با خود می‌گفتم من در اینجا، و امام حسن عسكری(ع) در شهری بسیار دور از اینجا، چگونه به خانة ‌او راه می‌یابم، محبّت امام حسن عسكری(ع) سراسر دلم را گرفته بود تنها به او می‌اندیشیدم تا اینكه بیمار و رنجور شدم، تمام پزشكان روم را به بالین من آوردند، ولی معالجه آنها بی‌نتیجه ماند، چرا كه بیماری من، بیماری جسمی نبود! تا با معالجة آنها خوب شوم.

 

روزی پدرم كه از من ناامید شده بود، به من گفت: آیا هیچ آروزیی داری تا آن را برآورم،‌ گفتم‌: آرزویم این است كه به زندانیان مسلمان كه در جنگ اسیر و دستگیر شده‌اند، سخت نگیرید،  و آنها را از شكنجه معاف دارید تا شاید به خاطر این كار خوب، خداوند حال مرا نیك كند و سلامتی مرا به من بازگرداند، و حضرت مسیح(ع) و مادرش مریم(ع) بر این كار نیك به من لطف و مرحمت كنند.

 

پدرم خواستة مرا برآورد، عدّه‌ای از زندانیان مسلمان را آزاد كرد، و مجازات و شكنجة بعضی را بخشید، بسیار خوشحال شدم، از آن به بعد روز به روز حالم بهتر می‌شد، همین موضوع باعث شد كه پدرم دستور داد تا بیشتر از زندانیان مسلمان، دلجویی كنند و آنها را ببخشند و خوشنودی آنها را به دست آورند.

 

چهارده شب از این جریان گذشت، شبی خوابیده بودم،‌ در خواب دیدم فاطمه زهرا(س) بانوی بزرگ دنیا و آخرت، همراه مریم(علیها السلام) و بانوان دیگر نزد من آمدند، حضرت مریم به من گفت كه این بانو مادر همسر توست.

 

بی اختیار به یاد همسرم امام حسن عسكری(ع)  افتادم، و قلبم فرو ریخت و به حضرت فاطمه «علیها السلام» عرض كردم از حسن عسكری گله دارم كه سری به من نمی‌زند دیگر گریه امانم نداد، زار زار گریستم.

 

فاطمه(س) فرمود: تا تو مسیحی هستی، فزندم به سراغ تو نمی‌آید، اگر می‌خواهی خدا و حضرت مسیح(ع) از تو خشنود شوند، دین اسلام را بپذیر تا چشمت به جمال امام حسن عسكری روشن شود.

 

گفتم: ای بانوی بزرگ! با تمام وجودم حاضرم كه اسلام را بپذیرم.

 

فرمود: بگو

 

اَشْهَدُ اَنْ لا اِلهَ اِلّا اللهٌ وَ اَشْهَدُ اَنَّ مُحَمّداَ رَسُولُ اللهِ؛ گفتم: «گواهی می‌دهم به یكتایی خدا و پیامبری حضرت محمد«صلی الله علیه و آله»».

 

آنگاه فاطمه زهرا «علیها السلام» مرا به آغوش محبتش گرفت و نوازش داد و فرمود: خوشحال باش! به تو مژده می‌دهم كه از این به بعد امام حسن عسكری «علیه‌السلام»  به دیدارت خواهد آمد و تو به زیات او موفّق می‌شوی!

 

از خواب بیدار شدم بسیار خوشحال بودم و همواره شهادت به یكتایی خدا و پیامبری محمد(ص) را به زبان می‌گفتم، و در انتظار دیدار امام حسن عسكری(ع) بودم تا شب بعد شد، در همین فكر و اندیشه خوابیدم، در خواب دیدم امام حسن عسكری(ع) به دیدار من آمد، از دیدار او بسیار خوشحال شدم، گله كردم كه چرا به دیدار من نمی‌آمدی با اینكه دلم غرق محبّت تو بود!

 

فرمود: علت جدایی این بود كه تو در دین اسلام نبودی، از این به بعد به دیدار تو خواهم آمد،‌ تا روزی كه خداوند تو را در ظاهر همسر من گرداند.

 

از خواب بیدار شدم، هر شب آن بزرگوار را می‌دیدم، از آن به بعد حالم رو به بهبود می‌رفت و به لطف خدا سلامتی خود را باز یافتم.

 

جنگ مسلمانان با رومیان

 

«ملیكه» همچنان آروز می‌كرد كه روزی بیاید و از میان خاندان امپراطور روم دور شود، و از آلودگی دنیا پرستی این خاندان نجات یابد تا به افتخار و سعادت خدمت در خانه امام حسن عسكری برسد.

 

در یكی از مسافرتها كه «ملیكه» با عدّه‌ای از بانوان همراه امپراطور بود، به لشكر اسلام برخوردند، سپاه روم با سپاه اسلام درگیر جنگ شد، در این جنگ مسلمانان پیروز شدند، عده‌ای از زنان از جمله«ملیكه »‌اسیر مسلمانان شدند، اسیران را بوسیله كشتی از راه رودخانه دجله به بغداد برای فروش آوردند، یكی از فروشندگان، برده فروش معروفی بنام«عمرو یزید» بود.

 

تعیین نماینده امام هادی«علیه‌السلام» برای خریداری

 

روزی امام هادی(ع) پدر بزرگوار امام حسن عسكری(ع) یكی از یارانش به نام «بشر بن سلیمان» را كه در خرید و فروش برده نیز سابقه داشت در شهر سامرا دید و نامه‌ای كه به زبان رومی نوشته بود و زیر آن را امضا كرده بود به او داد و همیانی پول نیز جداگانه به او داد و فرمود: «می‌خواهم بروی بغداد و با این همیانِ پول، كنیزی را خریداری كنی و به اینجا بیاوری».

 

بشر بن سلیمان گفت: بسیار خوب، هر امری بفرمایی اطاعت می‌كنم.

 

امام هادی(ع) فرمود: حال بشنو تا توضیح دهم كه چگونه كنیزی را خریداری می‌كنی؟ فلان روز از اینجا به طرف بغداد حركت می‌كنی، سعی كن اوّل صبح فلان روز در كنار پل رودخانة معروف بغداد باشی، وقتی به آنجا رسیدی می‌بینی چند كشتی كنار آب می‌آیند تا بار خود را خالی كنند، در این میان می‌بینی زنانی را كه اسیر كرده‌اند، از كشتیها پیاده می‌كنند و به عنوان كنیز در معرض فروش قرار می‌دهند.

 

مشتریها می‌آیند و كنیزها را می‌خرند و با خود می‌برند، همچنان نگاه كن یك وقت می‌بینی در یكی از این كشتیها «عمرو بن یزید» دختری را در معرض فروش قرار می‌دهد، با اینكه پرده‌داران می‌خواهند كنیزان را به خریداران نشان دهند، آن دختر، خود را نشان نمی‌دهد، حجاب و عفّت خود را حفظ می‌كند، ‌او دو لباس حریر پوشیده و یك لباس پوستی گرانبها بر دوش دارد.

 

خریداران متوجّه او می‌شوند، و اصرار می‌كنند كه او را خریداری كنند، او ناراحت می شود و به زبان رومی‌ می‌گوید :‌«وای كه حجابم آسیب دید» یكی از خریداران می‌گوید: من این كنیز را به سیصد دینار خریدارم.

 

آن دختر به او می‌گوید: «اگر به اندازة ملك سلیمان دارایی داشته باشی، حاضر نیستم كنیز تو شوم.»

 

عمرو بن یزید به آن دختر می‌گوید: چاره‌ای نیست، باید تو را فروخت.

 

او می‌گوید: شتاب نكن، آن خریداری كه من می‌خواهم پیدا می‌شود، مگر نه این است كه معامله باید از روی رضایت باشد.

 

در این موقع نزد «عمر بن یزید» برو؛ بگو نامه‌ای برای این بانو دارم كه به زبان رومی نوشته شده است، این نامه را به آن بانو بده بخواند اگر راضی شد، او را برای صاحب نامه كه اوصاف و نشانه‌های صاحب نامه در آن نوشته شده، خریداری می‌كنم، وقتی كه نامه را به او دادی او راضی می‌شود آنگاه او را خریداری كن و به اینجا بیاور.

 

«ملیكه» وقتی كه همراه عدّه‌ای از بانوان اسیر شد، برای اینكه كسی او را نشناسد، خود را نرگس نامید (كه تلفّظ عربی‌اش همان نرجس است)

 

بشر بن سلیمان طبق پیشنهاد امام هادی«علیه‌السلام» همان روز معین به بغداد آمد، صبح زود كنار پل بغداد رفت، دید كشتیها رسیدند، و كنیزها را در معرض فروش قرار دادند، در این هنگام كنیزی را دید كه دارای آن اوصافی است كه امام هادی«علیه‌السلام» فرموده بود، خریداران اصرار دارند كه او را بخرند، ولی او مایل نیست كنیز آنها شود.

 

بُشر جلو آمد و با اجازة فروشنده، نامة امام هادی«علیه‌السلام» را به «نرجس» داد، نرجس تا آن را گشود و خواند، بی‌اختیار منقلب شد و اشك در چشمانش حلقه زد، در حالی كه گریة شوق گلویش را گرفته بود به صاحبش عمرو بن یزید گفت: مرا به صاحب این نامه بفروش، و اصرار و تأكید كرد كه مرا حتماً به صاحب این نامه بفروش.

 

عمرو بن یزید، گفت: ‌بسیار خوب، مانعی ندارد، آنگاه در مورد قیمت او با بُشر بن سلیمان صبحت كرد، او به همان مقدار پولی كه در همیان بود و امام هادی«علیه‌السلام» فرستاده بود، راضی شد. بُشر می‌گوید: همیان را دادم و كنیز را خریدم و با او از آنجا حركت كردیم. او همواره نامه را بیرون می‌آورد و می‌بوسید و به چشم می‌كشید، من از روی تعجب گفتم تو كه هنوز صاحب نامه را نمی‌شناسی چرا این قدر نامه را می‌بوسی؟

 

گفت: «معرفت و شناخت تو اندك است، اگر پیامبر «صلی الله علیه و آله» و جانشینان آنان را می‌شناختی چنین نمی‌گفتی!»

 

آنگاه داستان خود را از اوّل تا آخر برای من بیان كرد، من به پاكی و شخصیت معنوی و فكر بلند و عالی حضرت نرجس«علیها السلام» پی بردم، و از آن پس بیشتر احترامش كردم تا رسیدیم، به سامّرا، و او را به حضور امام هادی علیه‌السلام بردم.

 

در این وقت امام هادی(ع) به او خوش آمد گفت، و احوالپرسی كرد، و سپس خواهر حكیمه خاتون را خبر كرد، و به او فرمود:‌ این است آن بانوی محترمه‌ای كه در انتظار او بودی، حكیمه او را در آغوش گرفت، و خوش آمد و تبریك به او گفت، امام هادی«علیه‌السلام» به او فرمود: «عزّت اسلام و ذلّت نصرانیت را چگونه دیدی؟» او عرض كرد: «چگونه چیزی را بیان كنم كه شما بهتر از من می‌دانید.»

 

سپس امام هادی علیه‌السلام به خواهرش حكیمه فرمود: او را به خانه ببر و دستورات اسلامی را به او بیاموز، او همسر فرزندم حسن، و مادر مهدی آل محمد(ص) خواهد بود.

 

مژده امام هادی«علیه‌السلام» به نرجس«علیها السلام»

 

امام هادی «علیه‌السلام» به «نرجس» رو كرد و گفت:

 

«مژده باد تو را به فرزندی كه سراسر جهان را با نور حكومتش پر از عدالت و دادگری كند، همان گونه كه پر از ظلم و جور شده باشد.»

 

خواهر امام هادی«علیه‌السلام» حكیمه، او را به عنوان سیده (خانم) می‌خواند. آن بانوی با سعادت در سال 261 هجری و به روایتی قبل از شهادت امام حسن عسكری«علیه‌السلام» از دنیا رفت، قبر شریفش در سامّرا كنار قبر منوّر امام حسن عسكری «علیه‌السلام» است.

 

این است لیاقت و استعداد یك زن كه شخصیتش به جایی می‌رسد كه قائم آل محمد«علیه‌السلام» منجی جهان بشریت، از دامن پاك او برمی‌خیزد.

 

 

منبع: کتاب زنان مردآفرین - محمد مهدی اشتهاردی

داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم - باشگاه ...

www.yjc.ir › فرهنگی هنری › قرآن و عترت
۷ ساعت پیش - «ملیکا» مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود.

داستان ازدواج شاهزاده روم با امام حسن عسکری(ع) - زمان

www.zamannews.ir/.../62495-داستان-ازدواج-شاهزاده-روم-با-امام-حسن-عسک...
۱ ساعت پیش - «ملیکا» مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود.ملیکه با اینکه در کاخ می‌زیست و با خاندان ...
داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم. ... نکاتی در مورد خرید پژو 206 دست دوم · جزئیات مذاکرات بمب نقل و انتقالات با پرسپولیس فاش شد · اشک اعضای شورای ...

داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم - خبر فارسی

khabarfarsi.com/n/15248985
۷ ساعت پیش - به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ مادر امام زمان(ع) نامش «ملیکه» (ملیکا) بود، او از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند ...

داستان ازدواج امام معصوم با شاهزاده روم - مدیایاب

didany.net/blog/view/14849-داستان+ازدواج+امام+معصوم+با+شاهزاده+روم
۴ ساعت پیش - 48 دقیقه قبل داستان ازدواج امام مپوشش داد. صوم با شاهزاده روم ملیکا مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر یشوعا فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، نوه ...
۷ ساعت پیش - «ملیکا» مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود.

داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم شنبه 28 آذر 1394

mybia2news.rozblog.com/.../داستان-ازدواج-امام-حسن-عسکریع-با-شاهزاده-...
۶ ساعت پیش - داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم - باشگاه ... www.yjc.ir › فرهنگی هنری › قرآن و عترت ۱ ساعت پیش - «ملیکا» مادر امام زمان(ع)…,داستان ...

داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم

news24h.ir/2015/12/19/داستان-ازدواج-امام-حسن-عسکریع-با-شاهزا/
۶ ساعت پیش - ... رفع مشکل مسکن محرومان با مشارکت خیران و اقدامات غیردولتی درلرستان · مورینیو سرمربی کهکشانی می شود · توقیف خودرو با خلافی بالای ۱۰ ...
۵ ساعت پیش - افسران - داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم ... «ملیکا» مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، ...

مادر امام زمان (عج) - ويکی شيعه

fa.wikishia.net/view/مادر_امام_زمان_(عج)
مادر امام دوازدهم(ع)، بنابر برخی روایات دینی، دختر یشوعا پسر قیصر روم از نسل ... ملاقات بشر با نرجس خاتون در بغداد; ۱.۱.۳ داستان ازدواج نرجس با نوه قیصر روم ..... «هنگامی که امام حسن عسکری در عنفوان شباب بود و رشد و کمال سنی مینمود، یک شاهزاده خانم ...

چکوتیک - داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم

www.chekotik.com/news/.../داستان-ازدواج-امام-حسن-عسکری(ع)-با-شاهزاده-...
چکوتیک - مرکز گردآوری و طبقه بندی آنلاین اخبار، عناوین و رخدادهای مورد علاقه‌ پارسی زبانان ایران و جهان - با موبایل یا هر ابزاری شیک در جریان باشید.

داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم | فرا پرس

farapress.ir/fa/news/.../داستان-ازدواج-امام-حسن-عسکری-ع-با-شاهزاده-روم/
۵ ساعت پیش - «ملیکا» مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود.
داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم. ... داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم. داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم.

داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم | اخبار شمال ...

news.shomalgardi.com/.../داستان-ازدواج-امام-حسن-عسکری-ع-با-شاهزاده-روم...
«ملیکا» مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قابوس نامه ؛ مادر امام زمان(ع) ...

چگونه نوه مسیحى قیصر روم ، مادر امام زمان شد؟ - بیتوته

www.beytoote.com/religious/bozorgan.../christian2-emperor-mom.html
نرجس مادر امام زمان (عج) نرجس خاتون نوه قیصر روم نرجس خاتون داستان ازدواج نرجس خاتون با امام حسن عسکری,داستان ازدواج امام حسن عسکرى (ع),زندگینامه بزرگان دین.

داستان ازدواج امام معصوم با شاهزاده روم | فيدگاه - آخرين اخبار ...

feedgah.com/news/داستان-ازدواج-امام-معصوم-با-شاهزاده-روم/
داستان ازدواج امام معصوم با شاهزاده روم «ملیکا» مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود.
گزارشي از سفر حضرت نرجس خاتون و ازدواج با امام حسن عسكري(ع) ... نام حقيقي اش، ((مليكه)) دختر يشوعا فرزند قيصر روم است و مادرش از نسل حواريّون و مشخَّصاً از ... دخترك داستان هيجان انگيزش را براي ((نخاس)) چنين بازگو مي كند: .... حيث براي تأكيد بر پاكي اصل و نسب امام مهدي (ع) بافته شد، امّا همين مستشرق بعيد نمي داند شاهزاده رومي در ...

داستان ازدواج امام معصوم با شاهزاده روم بعد از ظهر شنبه 28 آذر 94 ...

khabarche.ir/خبر/3740051/داستان-ازدواج-امام-معصوم-با-شاهزاده-روم
۳ ساعت پیش - «ملیکا» مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، نوه «شمعون» بود. منبع جام نیوز شنبه 28 آذر 1394 ساعت 15: ...
«شاهزاده روم» به کرارگردانی هادی محمدیان انیمیشنی 3 بعدی است که در آن از 40 شخصیت داستانی استفاده شده است. داستان این انیمیشن درباره پرنسسی مسیحی و پاکدامن ...

داستان ازدواج امام حسن عسگری ع با شاهزاده روم - صفحه اصلي

baxfa.in/list/داستان+ازدواج+امام+حسن+عسگری+ع+با+شاهزاده+روم.html
تدوین, حسن ... شاهزاده روم نام فیلم سینمایی انیمیشن به کارگردانی هادی محمدیان و تهیه‌کنندگی حامد جعفری است. ... ۱ خلاصه داستان; ۲ عوامل.خلاصه داستان و عوامل فیلم ...

داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم | سایت ...

funkade.in/داستان-ازدواج-امام-حسن-عسکریع-با-شاهزا/
۷ ساعت پیش - با استفاده از این محصول انواع تاتو را بر دستان خود داشته باشید. دیگر نگران عوارض تاتو نباشید ... داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم ...

امام جمعه پلدختر: عوامل موثر در ترویج ازدواج آسان باید تقویت شود

www.ghatreh.com/.../امام-جمعه-پلدختر-عوامل-موثر-ترویج-ازدواج-آسان-با...
۵ ساعت پیش - مطالب مرتبط: داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم · داستان ازدواج امام معصوم با شاهزاده روم · داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم
راه طوبی - داستان دلدادگی ملیکا مادر امام زمان(عج) - ... پدر من یوشع (Joshua) پسر قیصر روم، و مادرم یکی از نوادگان جناب شمعون(Simon) جانشین حضرت مسیح علیه ... الله علیه و آله بر فراز منبر نور رفت و ازدواج مرا با امام حسن عسگری علیه السلام اعلام نمود.

خبریاب - داستان ازدواج امام معصوم با شاهزاده روم - های خبر

hikhabar.com/newsdetail.aspx?id...داستان_ازدواج_امام...با_شاهزاده_روم
۳ ساعت پیش - به گزارش سرویس دینی جام نیـوز، مادر امام زمان(ع) نامش «ملیکه» (ملیکا) بود، او از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی بود، و از طرف مادر، ...
ویژه برنامه شهادت مظلومانه امام حسن عسکری(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود به گزارش ، ... در مسجد جمکران برگزار... داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم ...
۸ ساعت پیش - اين فيلم داستان ازدواج مادر حضرت امام زمان(عج) با امام حسن عسکري(ع) را با زباني لطيف و دلنشين روايت مي‌کند. مليکا خاتون، شاهزاده رومي، دختري ...

«شاهزاده روم» بر صدر نشست - همشهری آنلاین

www.hamshahrionline.ir/details/314467/cinema/iraniancinema
۲۹ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش همشهري، «شاهزاده روم» كه نخستين تجربه كارگرداني هادي محمديان در عرصه توليد انيميشن بلند داستاني به شمار مي‌رود، روايتي است از سفر مليكا دردانه پادشاه روم به سرزمين‌هاي اسلامي و ازدواج ايشان با امام حسن عسكري(ع).
۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - پیامک خبری: داستان زیبای ازدواج امام حسن عسکری(ع) با دختر اروپایی/ این ... علیه السلام، با چند زبان مختلف، تولید کرده است، اسمش هم "شاهزاده روم".
معرفي شخصيت هاي انيميشن «شاهزاده روم» همراه با تصاوير : نيميشن شاهزاده روم بي شک جز ... اما جذاب و پرکشش به شرح ماجراي ازدواج او با امام حسن عسکري(ع) پرداخته است. سميه صالح شوشتري تصويرگري اين کتاب را انجام داده و داستان اين کتاب را براي ...

شاهزاده روم»، عکس های فیلم - سایت خبری تحلیلی سلام سینما

www.salamcinama.ir/.../معرفی-انیمیشن-شاهزاده-روم-عکس-های-فیلم-پش...
۱۳ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - انیمیشن «شاهزاده روم» با سرمایه گذاری موسسه هفت سنگ، سلوک افلاکیان و ... که با مردي از نوادگان پيامبر اسلام ازدواج مي‌کند و ثمره اين ازدواج فرزندي نيک سرشت ... در انیمیشن «شاهزاده روم» از 40 شخصیت داستانی استفاده شده است. .... آیا عرضه ی چهره ی واقعی اسلام و امامت و مهدویت و یاری آقا امام زمان(عج)در هر عرصه ای که ...

انیمیشنی در خصوص ازدواج امام حسن عسکری (ع) با نرجس ... - وارث

vareth.ir/.../انیمیشنی-در-خصوص-ازدواج-امام-حسن-عسکری-ع-با-نرجس-خا...
۲ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - وارث: «شاهزاده روم» به کرارگردانی هادی محمدیان انیمیشنی 3 بعدی است که در آن از 40 شخصیت داستانی استفاده شده است. داستان این انیمیشن درباره ...
۳ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اين فيلم داستان ازدواج مادر حضرت امام زمان (عج) با امام حسن عسکري (ع) را با زباني لطيف و دلنشين روايت مي کند. مليکا خاتون، شاهزاده رومي، دختري ...
۲ روز پیش - این کتاب که فرازهایی از زندگی نرگس خاتون (دختر شاهزاده روم) است با زبان ... و پرکشش به شرح ماجرای ازدواج او با امام حسن عسکری(ع) پرداخته است.

شاهزاده روم در لباس اسیری - عقیق

aghigh.ir/fa/news/67962/شاهزاده-روم-در-لباس-اسیری
۴ روز پیش - این کتاب که فرازهایی از زندگی نرگس خاتون (دختر شاهزاده روم) است با زبان روان و ... جذاب و پرکشش به شرح ماجرای ازدواج او با امام حسن عسکری(ع) پرداخته است. سمیه صالح شوشتری تصویرگری این کتاب را انجام داده و داستان این کتاب ...
۴ ساعت پیش - «ملیکا» مادر امام زمان(ع) از طرف پدر، دختر «یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی و از طرف مادر، نوه «شمعون»

نسخه چاپی - شروع اولین انیمیشن بین‌المللی شیعه با اکران‌ ...

iusnews.ir/.../شروع-اولین-انیمیشن-بین‌المللی-شیعه-با-اکران‌-دانشگاهی...
انیمیشن «شاهزاده روم» در حالی که روایتی از زندگی همسر امام حسن عسگری(ع) و مادر ... هادی محمدیان نویسنده و کارگردان «شاهزاده روم» درباره داستان آن توضیح داد: این اثر یک ... است و قصه آن درباره دلدادگی شاهزاده روم به امام حسن عسگری (ع) و ازدواج آنان است.

مساله اختفای ولادت امام زمان (ع): | پرسمان دانشجويي - وهابيت

vahabiat.porsemani.ir/content/مساله-اختفای-ولادت-امام-زمان-ع
داستان عجیب "محمد العریفی" مبلغ معروف عربستانی درباره ماجرای یک جن، باعث جنجال زیادی در .... (167) این حدیث را(تولد امام زمان ) با اندک تفاوتى شیخ طوسى ، طبرى ، خواند میر و قندوزى با اسناد .... شدند پس هیچ شکی در درستی ازدواج امام حسن عسکری (ع) ونرجس خاتون (ع) نمی باشد ..... 7- شاهزاده روم : نوشته سید محمد حسن مؤمنی - نشر دلیل ما

شاهزاده روم » در قم؛پیشکشی از هنر متعهد به ساحت نرجس خاتون ...

www.eshragh.info/.../home/?.../گزارشی%20از%20نمایش%20و%20نقد%...
گزارشی از نمایش و نقد و بررسی «شاهزاده روم » در قم؛پیشکشی از هنر متعهد به ساحت ... روم » با موضوع زندگی و ازدواج حضرت نرجس خاتون)س( مادر بزرگوار امام زمان)عج( در قم ... من ساخت انیمیشن شاهزاده روم بر اساس داستان جذاب و زیبای مادر امام زمان)عج( مصداق ... در رابطه با امام هادی )ع( و امام حسن عسکری )ع( و شخصیت نرجس خاتون)س( وفاداری شده ...
۱۸ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - مشهد- ایرنا- انیمیشن سینمایی 'شاهزاده روم' از روز دوشنبه 18 آبان ماه در سینماهای ... این فیلم محصول همکاری با مؤسسه مجله مهدی لبنان است که با سرمایه ... در خلاصه این انیمیشن که روایتگر داستان ازدواج حضرت امام حسن عسکری (ع) و حضرت ...

دانلود فیلم انیمیشن سینمایی شاهزاده روم | تیتر دانلود

downloadtit.ir/دانلود-فیلم-انیمیشن-سینمایی-شاهزاده-ر/
دانلود انیمیشن سینمایی شاهزاده روم با لینک مستقیم و رایگان و عکس ها ... انیمیشن "شاهزاده روم" انیمیشن سینمایی با موضوع مادر امام زمان (عج) است که پیش از این در ... اثر فاخر برای سینمای ایرانانیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» درباره ازدواج نرجس خات. ... نوامبر ۲۰۱۵ دانلود انیمیشن جدید و دیدنی شاهزاده روم با کیفیت عالی خلاصه داستان فیلم ...

خبرگزاری تسنیم - روایت زندگی مادر امام عصر در اسیری و ...

www.tasnimnews.com/.../روایت-زندگی-مادر-امام-عصر-در-اسیری-و-عروس...
۳ روز پیش - این کتاب که فرازهایی از زندگی نرگس خاتون (دختر شاهزاده روم) است با زبان ... اما جذاب و پرکشش به شرح ماجرای ازدواج او با امام حسن عسکری(ع) پرداخته است. ... سمیه صالح شوشتری تصویرگری این کتاب را انجام داده و داستان این کتاب را ...

روایت زندگی مادر امام عصر در قصه های دخترانه +عکس

jamnews.irancloob.net/روایت-زندگی-مادر-امام-عصر-در-قصه-های-دخت/
۲ روز پیش - این کتاب که فرازهایی از زندگی نرگس خاتون (دختر شاهزاده روم) است با زبان ... و پرکشش به شرح ماجرای ازدواج او با امام حسن عسکری(ع) پرداخته است.

ازدواج شاهزاده روم با امام حسن عسگری (ع) - گلستان24

www.golestan24.com/.../17403-شاهزاده-رومبان-اکران-می-شود-ازدواج-شاهز...
۱۲ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - این اثر یک ملودرام تاریخی است که 55 کاراکتر دارد و روایتگر عاشقانه‌ترین داستان شیعه است و درباره دلدادگی شاهزاده روم به امام حسن عسگری (ع) و ...

ورود به دنیای انیمیشن - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=307168
۹ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - داستان انیمیشن شاهزاده روم به کارگردانی هادی محمدیان درباره پرنسسی ... سال چه اتفاقاتی برای ملیکا به وجود آمد و او چگونه با امام عسکری(ع) ازدواج کرد.
۲۰ ساعت پیش - این کتاب که فرازهایی از زندگی نرگس خاتون (دختر شاهزاده روم) است با زبان ... اما جذاب و پرکشش به شرح ماجرای ازدواج او با امام حسن عسکری(ع) پرداخته است. ... سمیه صالح شوشتری تصویرگری این کتاب را انجام داده و داستان این کتاب را ...
۱۰ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - شاهزاده روم یه انیمیشن خوب و خوش ساخت با یک موضوع عالی که تا به حال در ... کاش ماجرای ورود ملیکا به منزل امام هادی (ع) و ازدواج امام حسن عسگری (ع) با ...
مادر امام زمان (عليه السلام) نرجس خاتون دختر يوشعا پسر قيصر روم از نسل شمعون ... بود كه توسط نماينده امام على النقى (عليه السلام) يعنى بشر بن سليمان خريدارى شده به .... تا مرا به ازدواج او درآورد و بدينوسيله شومى پديد آمده را، با نيكبختى و سعادت فرد ...
۱ روز پیش - شاهزاده روم همان مادر امام زمان عج است + دانلود سکانسی از انیمیشن ... داستان این انیمیشن درباره پرنسسی مسیحی و پاکدامن به نام ملیکا نوه قیصر ... و سفر این بانوی بزرگ از روم به بلاد اسلامی برای ازدواج با امام حسن عسکری(ع) است.

روایت زندگی مادر امام عصر در اسیری و عروسی - خبرگزاری موج ...

www.mojpress.ir/khabar/.../روایت-زندگی-مادر-امام-عصر-در-اسیری-و-عرو/
۳ روز پیش - این کتاب که فرازهایی از زندگی نرگس خاتون (دختر شاهزاده روم) است با زبان ... اما جذاب و پرکشش به شرح ماجرای ازدواج او با امام حسن عسکری(ع) پرداخته است. ... سمیه صالح شوشتری تصویرگری این کتاب را انجام داده و داستان این کتاب را ...
۴ روز پیش - این کتاب که فرازهایی از زندگی نرگس خاتون (دختر شاهزاده روم) است با زبان روان و ... جذاب و پرکشش به شرح ماجرای ازدواج او با امام حسن عسکری(ع) پرداخته است. سمیه صالح شوشتری تصویرگری این کتاب را انجام داده و داستان این کتاب ...
۲ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کارگردان : هادی محمدیان. محصول : ایران. خلاصه داستان : انیمیشن «شاهزاده روم» قصه عاشقی و دلدادگی بانویی ... سلاله شمعون از حواریون حضرت مسیح(ع) است که با مردی از نوادگان ... اسلام حضرت محمد(ص) ازدواج می‌کند و ثمره این ازدواج فرزندی نیک سرشت .... انیمیشنی در خصوص ازدواج امام حسن عسکری (ع) با نرجس خاتون + فیلم

«شاهزاده روم» به مشهد آمد

khrz.farhang.gov.ir/fa/news/191732/-شاهزاده-روم-به-مشهد-آمد
۱۸ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» در سینماهای مشهد اکران خود را آغاز کرد. ... این انیمیشن روایتگر داستان ازدواج امام حسن‌ عسکری(ع) و حضرت نرجس خاتون، مادر ... انیمیشن «شاهزاده روم» انیمیشنی تحسین شده با موضوع مادر امام عصر(عج) است.

مادر امام حسن عسگری علیه السلام که بود؟ / قسمت دوم | کریمه ...

www.karime.net/.../مادر-امام-حسن-عسگری-علیه-السلام-که-بود؟-قسمت-دوم
و مادر امام عسکری علیه السلام با حضرت صاحب علیه السلام همگی به مکّه مشرّف شدند؛ در ... من از منطقه «قادسیّه» نامه ای برای امام حسن عسکری علیه السلام نوشتم، مبنی بر اینکه: .... ک: ریاحین الشّریعه، ج 3، ص 24؛ داستان ازدواج معصومین(ع)، ابراهیم بابائی آملی، ص 231، نشر نجبا، قم، دوم، 1381 ش. ... استقبال مسلمانان انگليس از «شاهزاده روم».

انیمیشن زیبای « شاهزاده روم» - سفینه

safineh.niniweblog.com/post/504/انیمیشن-زیبای-«-شاهزاده-روم».html
۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - انیمیشن زیبای « شاهزاده روم» - بنیاد تخصصی کودک و ولایت. ... شدن و ازدواج «نرگس خاتون» با «امام حسن عسگری(ع) » و به دنیا اومدن امام زمان (عج) ... برای ارتباط گیری موثر و هر چه بیشتر او ،در سراسر داستان ،کودکان نقش آفرینی می کردند. برای مثال: بشر بن سلیمان که یکی از یاران امام حسن عسگری (ع) بود و قرار بود.

اکران انیمیشن سینمایی 'شاهزاده روم' در سینماهای مشهد | خط برتر

www.khatebartar.com/.../اکران-انیمیشن-سینمایی-شاهزاده-روم-در-سینماها...
۱۸ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش ایرنا، شاهزاده روم را هادی محمدیان کارگردانی کرده و حامد جعفری نیز ... این فیلم محصول همکاری با مؤسسه مجله مهدی لبنان است که با سرمایه ... در خلاصه این انیمیشن که روایتگر داستان ازدواج حضرت امام حسن عسکری (ع) و حضرت ...
۳ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - نقدی بر انیمیشن شاهزاده روم؛ لزوم گذر از تصویر کردن شر ذاتی مانیا عاله پور // این ... فیلم، داستان ازدواج پنهانی نرجس خاتون و امام حسن عسکری (ع) را روایت می کند. ... این خفاش ذاتا موجود شروری است و در تقابل مطلق با خوبی قرار دارد.
۱۹ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش «روابط عمومی» دانشگاه، انیمیشن سینمایی شاهزاده روم، داستان ... می کند و با امام یازدهم شیعیان حضرت امام حسن عسگری (ع) ازدواج نموده که ثمره ...

«شاهزاده روم» بر صدر نشست - کافه نوعروس

cafe.nowaroos.com/شاهزاده-روم-بر-صدر-نشست/
۳۰ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش همشهری، «شاهزاده روم» که نخستین تجربه کارگردانی هادی محمدیان در عرصه تولید انیمیشن بلند داستانی به شمار می‌رود، روایتی است از سفر ملیکا دردانه پادشاه روم به سرزمین‌های اسلامی و ازدواج ایشان با امام حسن عسکری(ع).
۸ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - متفرقه/62/ شاهزاده رومی چگونه همسر امام حسن عسگری (ع) شد/ویژه ی ولادت امام عسگری(ع) .... مهم در زندگی آن حضرت همین اتفاق بوده که با دختر پادشاه روم ازدواج کرد. ... داستان این ازدواج در روایت ها و تاریخ اسلام به این صورت مطرح شده که مادر ...

ورود « شاهزاده روم » به مشهد - مشهد من | Mashhad Me

mashhad.me/ورود-شاهزاده-روم-به-مشهد/
۱۸ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» از روز یکشنبه در سینماهای مشهد اکران خواهد شد. ... این انیمیشن روایتگر داستان ازدواج امام حسن‌ عسکری(ع) و حضرت نرجس خاتون، مادر ... مسیح(ع) است که با مردی از نوادگان پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) ازدواج ...

« شاهزاده روم» 13 آبان اکران می شود/ ازدواج شاهزاده روم با امام حسن ...

nowsdownload.ir/tag/شاهزاده-روم-13-آبان-اکران-می-شود-ازدوا/
برچسب ها : « شاهزاده روم» 13 آبان اکران می شود/ ازدواج شاهزاده روم با امام حسن عسگری (ع), «شاهزاده روم» در «سینما روایت»/ بودجه فیلم را مردم تامین کردند, آغاز اکران ...
زندگینامه شاهزاده رومی حضرت نرجس خاتون همسر امام حسن عسکری (ع) ... اسلام آوردن ملیکا ، مهاجرت او از روم به بغداد به عنوان اسیر جنگی، و ازدواج وی با امام حسن عسکری(علیه ... به قطع نمی توان داستان نرجس خاتون را به مدارک قطعی تاریخی و روایات معتبر ...

- روایت زندگی مادر امام عصر در قصه های دخترانه +عکس

actornews.ir/NSite/FullStory/?Serv=1197&SGr=2320&Id=65793
این کتاب که فرازهایی از زندگی نرگس خاتون (دختر شاهزاده روم) است با زبان روان و فاقد پیچیدگی اما جذاب و پرکشش به شرح ماجرای ازدواج او با امام حسن عسکری(ع) ...

«شاهزاده روم» فردا به دبیرخانه فجر می‌رود - خبرگزاری مهر | ...

www.mehrnews.com/news/.../شاهزاده-روم-فردا-به-دبیرخانه-فجر-می-رود
۴ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - فیلم انیمیشن «شاهزاده روم» با تکمیل مراحل پایانی تدوین، یکشنبه ... انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» درباره ازدواج نرجس خاتون مادر امام زمان (عج) با امام حسن عسکری (ع) است. ... داستان جذاب استودیوهای چینه چیتا/ قلب سینما در رُم می‌تپد ...

«شاهزاده روم» به مشهد آمد - صبح مشهد

www.sobhmashhad.ir/news/3315/شاهزاده-روم-به-مشهد-آمد.html
۱۷ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» از امروز در سینماهای مشهد اکران خواهد شد. ... این انیمیشن روایتگر داستان ازدواج امام حسن‌ عسکری(ع) و حضرت نرجس خاتون، مادر ... حضرت مسیح(ع) است که با مردی از نوادگان پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) ازدواج ...
۱۷ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بسیج رسانه-«شاهزاده روم» به مشهد آمد : انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» از امروز در ... این انیمیشن روایتگر داستان ازدواج امام حسن‌ عسکری(ع) و حضرت نرجس خاتون، ... مسیح(ع) است که با مردی از نوادگان پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) ازدواج ...

ازدواج امام حسن عسکری(ع)www.14-masoum.com

www.aparat.com/v/.../ازدواج_امام_حسن_عسکری(ع)www.14-masoum.com
۱ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - پایگاه اطلاع رسانی حسینیه چهارده معصوم(ع) داستان این انیمیشن درباره پرنسسی مسیحی و پاکدامن به نام ملیکا نوه قیصر کبیر روم است که ... ازدواج امام حسن عسکری(ع)www.۱۴-masoum.com ... انیمیشن شاهزاده روم ... پنج تن آل عبا(ع).
۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - مشخصات فیلم نام: شاهزاده روم کارگردان: هادی محمدیان تهیه کننده: حامد جعفری ... این فیلم داستان ازدواج مادر حضرت امام زمان عج با امام حسن عسگری را با زبانی ... برآمده اند و انتخاب آنان به جز صدای امام حسن عسکری(ع) به درستی انجام شده است.
۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - انیمیشن شاهزاده روم بی شک جز بهترین انیمیشن‌های تولید شده در ایران که ... شیز به نقل از فرهنگ نیوز : داستان انیمیشن شاهزاده روم به کارگردانی هادی محمدیان درباره پرنسسی ... و انتخاب آنان به جز صدای امام حسن عسکری (ع) به درستی انجام شده است. ... چه اتفاقاتی برای ملیکا به وجود آمد و او چگونه با امام عسکری ازدواج کرد.

شاهزاده روم در خانه امام حسن عسگری(ع)و بررسی یک شبهه

www.kqe.ir/.../220-شاهزاده-روم-در-خانه-امام-حسن-عسگری(ع)و-بررسی-یک-...
۲۱ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. - ماجرای شنیدنی ازدواج امام حسن عسگری (ع)با شاهزاده رومی و تولد امام مهدی(ع). داستان خاتون عشق در هاله ای از ابهام : اسلام آوردن ملیکا ، مهاجرت او از روم به ...
۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ... روم» درباره ازدواج نرجس خاتون مادر امام زمان(عج) با امام حسن عسکری(ع) است. ... هادی محمدیان و مهدی پاکدل دو انیمیشن سازی هستند که خالقان «شاهزاده روم» محسوب می شوند. ... شراره با اشاره به داستان این فیلم و تأکید آن بر ارزش های انسانی و ...

شاهزاده رومی چگونه همسر امام (ع) شد/ ناگفته های زندگی امام ...

8sobh.ir/.../شاهزاده-رومی-چگونه-همسر-امام-ع-شد-ناگفته-های-زندگی-امام-عس...
۲۰ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. - شاهزاده رومی چگونه همسر امام (ع) شد/ ناگفته های زندگی امام عسگری(ع) .... یکی از موارد مهم در زندگی آن حضرت همین اتفاق بوده که با دختر پادشاه روم ازدواج کرد. ... داستان این ازدواج در روایت ها و تاریخ اسلام به این صورت مطرح شده که مادر امام زمان علیه ... در نهایت ازدواج امام حسن عسکری علیه السلام با این بانو که با نام های نرگس، ...

حضرت کتاب امام خاتون زمان نرجس امام زمان نرجس ... - وبلاگ 24

weblog24.com/.../حضرت-کتاب-امام-خاتون-زمان-نرجس-امام-زمان-نرجس-خات...
حضرت امام حسن عسکری با نرجس خاتون نوه قیصر پادشاه روم ازدواج کرد . ... داستان مادر امام زمان علیه السلاممادر امام زمان علیه السلام كیست؟ ... س میباشدکه ایشان بنا برروایات یک شاهزاده رومی بودند ودرخواب با امام حسن عسکری ع آشنا شده ومسلمان میشوند .

دانلود فیلم انیمیشن سینمایی شاهزاده روم | جدیدترین مطالب

mookhtalef.ir/2015/11/16/دانلود-فیلم-انیمیشن-سینمایی-شاهزاده-ر/
۲۵ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کارگردان:هادی شاهزاده روم ساخته هادی محمدیان سینمایی انیمیشن شاهزاده روم ساخته هادی محمدیان ... «شاهزاده روم» درباره ازدواج نرجس خاتون با امام حسن عسکری (ع) دانلود ؟ ... داستان این انیمیشن درباره نماهنگ عربی انگلیسی «پاییز منا» +دانلود.

« شاهزاده روم» 13 آبان اکران می شود/ ازدواج شاهزاده روم با امام حسن ...

ghadimdownload.ir/tag/شاهزاده-روم-13-آبان-اکران-می-شود-ازدوا/
شاهزاده روم» 13 آبان اکران می شود/ ازدواج شاهزاده روم با امام حسن عسگری (ع) | دانلود قدیم ... دانلود انیمیشن سینمایی شاهزاده روم با لینک مستقیم و رایگان و عکس ها انیمیشن ...

انیمیشنی در خصوص ازدواج امام حسن عسکری (ع) با نرجس خاتون ...

www.bwinnerharbor.com/.../1488041-انیمیشنی-در-خصوص-ازدواج-امام-ح...
۱ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - به گزارش گروه چند رسانه‌ای باشگاه خبرنگاران، «شاهزاده روم» به کرارگردانی هادی محمدیان انیمیشنی 3 بعدی است که در آن از 40 شخصیت داستانی ...
۲۵ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - «شاهزاده روم» روایت نرجس خاتون مادر امام زمان(عج) است که از دوران برهم خوردن مراسم عروسی در روم تا ازدواج با امام حسن عسگری(ع) را روایت می کند. ... ارتباط برخی پلان‌ها با پلان‌های قبلی و بعدی خود اشاره کرد، ممکن است داستان «شاهزاده روم» ...

شاهزاده‌ی روم، غافلگيری بزرگ! - فردا

www.fardanews.com/fa/news/461430/شاهزاده‌ی-روم-غافلگيری-بزرگ
۱۴ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در نيمه‌ی اول داستان كه قصه‌ی ازدواج «بانو مليكا» نوه‌ی قیصر روم با ... به خانه‌ی امام هادي(ع) و ازدواج ایشان با امام حسن عسگری(ع) در فیلم ديده نمي‌شود.
۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - مادر بزرگوار امام زمان (عج) «مليکه» است که پس از ازدواج با امام عسکری (ع) و ... از راويان و تاريخ‌نويسان با صراحت بيان کرده‌اند، به بزرگ‌ترين شخصيت روم برمي‌گردد. ... -که در داستان ماجراي اسارت او و خريداري از جانب امام هادي (ع) براي امام عسکري (ع) .... هنگام ورود شاهزاده رومي به سامرا، امام علي النقي (ع) به او فرمود: «خداوند ...

گزارشی از سفر حضرت نرجس خاتون و ازدواج با امام حسن ...

www2.nofa.ir › صفحه اصلی کارگروهها › منتظران ظهور
۱۱ اسفند ۱۳۹۰ ه‍.ش. - گزارشی از سفر حضرت نرجس خاتون و ازدواج با امام حسن عسکری(ع) نام حقیقی اش، ((ملیکه)) دختر یشوعا فرزند قیصر روم است و مادرش از نسل ... دخترک داستان هیجان انگیزش را برای ((نخاس)) چنین بازگو می کند: .... مادر امام زین العابدین(ع)، شهربانو دختر یزدگرد، آخرین کسرای ایران، و مادر امام مهدی(عشاهزاده ای رومی بود.

بانویی که شهادتین گفت و همسر امام حسن عسکری(ع) شد - ...

www.jc313.ir/10947-بانویی-که-شهادتین-گفت-و-همسر-امام-حسن-عسکر...
۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. - مادر امام زمان (عج) از طرف پدر، دختر یشوعا فرزند امپراطور رم شرقی و از طرف مادر نوه ... ماجرای ازدواج این بانوی بزرگ اسلام بسی جالب و شگفت انگیز است. ... بشر بن سلیمان بعد از توافق با برده فروش خطاب به حضرت نرجس خاتون ‌‌گفت: .... چشم‌داشت سعودی – صهیونیستی به «میّون» · پوتین شاهزاده سعودی را پشت در نگه ...
۲۰ ساعت پیش - این فیلم داستان ازدواج مادر حضرت امام زمان(عج) با امام حسن عسکری(ع) را با زبانی لطیف و دلنشین روایت می کند. ملیکا خاتون، شاهزاده رومی، دختری ...

نقاط ضعف و قوت انیمیشن شاهزاده روم را بهتر بشناسیم

www.fater24.com/...اخبار.../4909-نقاط-ضعف-قوت-انیمیشن-شاهزاده-روم-...
۱۹ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - داستان زندگی مادر امام زمان«عج الله تعالی فرجه الشریف» پس از ازدواج با امام حسن عسگری «علیه السلام» نیز آنقدر پیچ و خم مخصوص به خود را دارد تا ...
۲۱ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - حکایت عاشقانه‌ای از زندگی مادر امام زمان (عج) در یک انیمیشن سینمایی ... بزرگوار از زادگاهش روم به بلاد اسلامی برای ازدواج با امام حسن عسکری (ع) تا زمان ولادت ... در رابطه با حامیان مالی این اثر مي‌گويد: «سفارش ساخت و داستان اصلي اين ...
۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - محمدیان امسال با انیمیشن بلند داستانی «شاهزاده روم» در بخش غیر رقابتی ... برسد اما در ماجرای بانو ملیکا که پس از ازدواج با امام حسن عسگری (ع) نام ...

ازدواج امام حسن عسکری (ع)

sanayeydasti.11skin.ir/ازدواج-امام-حسن-عسکری.html
داستان چگونگی ازدواج امام حسن عسکری «علیه السلام» و حضرت نرجس «علیها السلام» ... حضرت امام حسن عسکری (ع) با نر جس خاتون نوه قیصر پادشاه روم ازدواج کرد. ... زند گینامه شاهزاده رومی نرجس خاتون (س) همسر امام حسن عسکری (ع) ومادر امام زمان (عج).

انیمیشن در ایران نیاز به حمایت دستگاه‌های فرهنگی دارد

farhangohonar.ir/.../انیمیشن-در-ایران-نیاز-به-حمایت-دستگاه‌های-فرهنگی-د...
۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - «شاهزاده روم» انیمیشنی سه بعدی است که در آن از 40 شخصیت داستانی ... این بانوی بزرگ از روم به بلاد اسلامی برای ازدواج با امام حسن عسکری(ع) است.

حسن عسکری - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/حسن_عسکری
نقش, یازدهمین امام شیعیان. نام, حسن عسکری. کنیه, ابومحمد. لقب(ها). عسکری زکی ... حسن عسکری با نرگس خاتون، دختر امپراطوری بیزانس ازدواج کرد. ... گفته می شود که همسر عسکری، نرگس خاتون، مادر مهدی موعود، دختر امپراطوری روم شرقی ... مدتی بعد کنیز داستانِ کامل خوابی که دیده و نحوه ی فرار از قصر پدرش را برای بشار شرح می دهد.
۲۱ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - نقد انیمیشن شاهزاده روم یادداشت ایزد مهرآفرین درباره انیمیشن سینمایی شاهزاده روم. ... در نیمه‌ی اول داستان که قصه‌ی ازدواج «بانو ملیکا» نوه‌ی قیصر روم با ... مثلاً چگونگی ورود بانو ملیکا به خانه‌ی امام هادی(ع) و ازدواج ایشان با امام حسن ...

برشی از انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» + تصاویر و فیلم

www.sirangnews.com/.../برشی-از-انیمیشن-سینمایی-%25C2%25ABشاه...
۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - سیرنگ : انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» درباره ازدواج نرجس خاتون با امام حسن عسکری (ع) است که طی مدت 8 ماه و کمترین زمان و با هزینه ای کمتر از یک ...
ولی در کل همانطور که در تواریخ موثق و معتبر وارد است ایشان شاهزاده روم شرقی بوده اند که ... اما در مورد نحوه سفر ایشان از روم به سامراء و ازدواج ایشان با امام حسن عسکری(ع) مطلبی ... در داستان ولادت حضرت موسی(ع) می بینیم به خاطر مسائل امنیتی مادر ایشان ...

«شاهزاده روم»؛ یک اثر جذاب تاریخی با رویکرد مذهبی/ ...

cinemapress.ir/.../شاهزاده-روم-یک-اثر-جذاب-تاریخی-با-رویکرد-مذهبی-انی...
۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ... روم» درباره ازدواج نرجس خاتون مادر امام زمان (عج) با امام حسن عسکری (ع) است ... این انیمیشن سینمایی داستان پر کششی دارد و ضرباهنگ و ریتم تند ...

zanbourdari

www.zanbourdari.blogfa.com/
داستان انیمیشن شاهزاده روم به کارگردانی هادی محمدیان درباره پرنسسی مسیحی و ... این یک سال چه اتفاقاتی برای ملیکا به وجود آمد و او چگونه با امام عسکری(ع) ازدواج کرد.
۴ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - فیلم انیمیشن «شاهزاده روم» با تکمیل مراحل پایانی تدوین، یکشنبه ... روم» درباره ازدواج نرجس خاتون مادر امام زمان (عج) با امام حسن عسکری (ع) است.

نقد و بررسی فیلم انیمیشن "شاهزاده روم" - تهران پرس

tehranpress.com/fa/.../نقد-و-بررسی-فیلم-انیمیشن-%22شاهزاده-روم%22...
۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - داستان این فیلم انیمیشن قسمتی از زندگی حضرت نرجس(س) مادر امام زمان ... منزل امام حسن عسکری(ع) و همچنین اتفاقات میلاد با سعادت امام زمان ارواحنا فدا ...

زمان اکران «شاهزاده روم»+تصاویر - مشرق

www.mashreghnews.ir/fa/news/326299/زمان-اکران-شاهزاده-رومتصاویر
۲۰ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - تهیه کننده انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» از تلاش روزانه عوامل این ... بنابراین گزارش انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» درباره ازدواج نرجس خاتون مادر امام زمان (عج) با امام حسن عسکری (ع) است که ... انتشار انیمیشن ایرانی "داستان سامرا".

فرهنگی - تلاوت قاری حرم حضرت عباس(ع) در مسابقات کشوری ...

jazzservices.net/.../تلاوت_قاری_حرم_حضرت_عباس_ع_در_مسابقات_کشو...
۶ ساعت پیش - دانلود فایل صوتی تلاوت حسن الحلو در مسابقات سراسری قرآن کریم. گفتنی است، سی و ... داستان ازدواج امام حسن عسکری(ع) با شاهزاده روم · از حضرت ...

حرف های یه انیماتور

www.saeedeh-barzgaran.blogfa.com/
ورکشاپ نقاشی پرتره با حضور استاد محمد استانستی استاد دانشگاه تهران ... هادی محمدیان نویسنده و کارگردان «شاهزاده روم» درباره داستان آن توضیح داد: این اثر یک ... شیعه است و قصه آن درباره دلدادگی شاهزاده روم به امام حسن عسگری (ع) و ازدواج آنان است.

برترلینک | انیمیشنی در خصوص ازدواج امام حسن عسکری (ع) ...

www.bartarlink.ir/.../انیمیشنی_در_خصوص_ازدواج_امام_حسن_عسکری_ع_...
۱ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - «شاهزاده روم» به کرارگردانی هادی محمدیان انیمیشنی 3 بعدی است که در آن از 40 شخصیت داستانی استفاده شده است.

حکایت عاشقانه‌ای از زندگی مادر امام زمان در یک انیمیشن ...

shahrezanews.ir/44561/حکایت-عاشقانه‌ای-از-زندگی-مادر-امام

۲۰ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - گزارشی از روند تولید انیمیشن بلند سینمایی «شاهزاده روم»؛ ... بانوی بزرگوار از زادگاهش روم به بلاد اسلامی برای ازدواج با امام حسن عسکری (ع) تا زمان ... می‌گوید: «سفارش ساخت و داستان اصلی این انیمیشن را یک مؤسسه لبنانی با عنوان ...

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 306
 • کل نظرات : 4
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 46
 • بازدید امروز : 33
 • باردید دیروز : 151
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 184
 • بازدید ماه : 4,899
 • بازدید سال : 4,899
 • بازدید کلی : 213,260